Jablonec 2016

V sobotu 19.března 2016 jsme zahájili Český halový pohár v 60m s překážkami v kategorii mladších a starších dětí prvním závodem v Jablonci nad Nisou. A můžeme říct, že jsme ho zahájili více než úspěšně!

Oproti loňskému roku nás na severu Čech přivítalo slunečné a jasné počasí, který umožňoval od haly krásný výhled na město. My však neměli čas kochat se panoramatem a radši se soustředili na závody.

Jako první se na start postavili mladší. Za náš sbor nastoupilo 5 závodníků: Ondra Kulhánek, Adam Hafiz, Kuba Koubek, Filip Nekovář a Matěj Šťastný. Nejmladší Filip s Matějem si ve velké konkurenci vedli skvěle – Filip s časem 22,97s obsadil 88.místo a Matěj s časem 24,64s 105.místo, což v celkovém počtu 136 závodníků z celé ČR není vůbec špatné! Pro Matěje to byl navíc první velký závod. Taktéž pro Kubu to byla první zkušenost a i přes velkou nervozitu na startu se dokázal neuvěřitelně zkoncentrovat a zaběhl čas oba časy pod 18s a nakonec zapsal ten druhý lepší – 17,79s. S tímto časem dosáhl na poslední bodovanou 30.pozici a bral 1 cenný bod, což je na jeho premiéru neskutečný výsledek, kterému stále nemůžeme uvěřit. Skvěle si vedl i Adam – s časem 16,46s doběhl na 16.místo a získal 15 bodů – vyrovnal tak loňské umístění Ondry Kulhánka. Ten si však letos doběhl poprvé do TOP10 pro 6.místo poté, co 60m s překážkami zvládl za 15,29s! Získal 25 bodů a svůj poslední rok v poháru v kategorii mladší má rozběhnutý parádně. Všech pět kluků si zárovně zaběhlo své osobní rekordy a ukázalo, že naše výsledky jdou stále nahoru.

Po mladších byli na řadě starší – Standa Kulhánek, David Schwarz, Kuba Schwarz a Lukáš Dvořák. Největším problém, o kterém jsme věděli již před závodem, byla skutečnost, že jsme v zimě neměli možnost trénovat na překážkách, zvlášť na 150cm bariéře, což bylo na výkonech bohužel velmi znát. Kluci na bariéře vždy ztratili a i přes skvělé výkony na kladině a u rozdělovače nedokázali ztrátu dohnat. Navíc došlo ke změnám pravidel a byly povoleny hadice s ROTT půlspojkami. Kluci se tak na závodech sžívali i s novými hadicemi. Kuba s Lukášem si k tomu prošli přechodem z mladší kategorie, přesto zaběhli skvělý závod – Lukáš s časem 20,62s na 149.místě a Kuba s časem 19,42s na 137.místě. „Ostříleným“ závodníků Davidovi a Standovi se vedlo trochu lépe – Standa skončil s časem 17,38s na 105.místě, těsně za Davidem, který měl čas lepší jen o 0,01s, tedy 17,37s a patří mu 103.příčka. Může se zdát, že výsledky nejsou nejlepší, ale všichni 4 si zaběhli své nejlepší časy! Takže sobotní bilance – 9 závodníků = 9 osobních rekordů. Fantazie Emotikona smile

Nebojíme se říct, že letošní Jablonec byl pro nás historickým úspěchem a doufáme, že na něj na podzim při závodech v Praze a v Ostravě navážeme.

Na velikonoční pátek navíc velkou proměnou projde i náš pozemek, který bude vykácen, na cestě jsou i nové překážky, takže naše tréninkové podmínky se opět vylepší, zvlášť starší kluci doufají, že lépe natrénují bariéru a příště už budou bojovat o přední příčky
Děkujeme Všem, kteří nám drželi palce u Fire Tv a příště na viděnou

Fotky na našem Facebooku