Dopisy pro zlepšení nálady

Jelikož je konec opatření Covid v nedohlednu, máme pro vás speciální úkol. Jsme všichni dobrovolní hasiči a naším posláním je pomáhat potřebným.
A právě toho se bude týkat tento dobrovolný, avšak velmi prospěšný úkol. Jistě víte, že nemoc, kvůli které nyní nemůžete dělat to, co byste nejraději dělali nejvíce ohrožuje lidí starší, ve věku Vašich babiček či prababiček.
I toto lidé jsou nuceni být doma a nemají moc možností kontaktů s okolním světem, mnozí z nich žijí o samotě, tudíž nemají ani s kým sdílet tuto povinnou izolaci. Dělají to proto, aby se co nejméně z nich nakazilo zákeřnou nemocí.
Nyní máte možnost těmto lidem s námi trošku pomoci a zlepšit jim náladu, přinést jim trošku radosti do jejich životů.
Proto tento dobrovolný úkol. Pojďme pro tyto lidi nakreslit veselé obrázky plně barev a radosti, pojďme jim napsat velkým a čitelným písmem, kdo jim to píše, že tak děláte proto, abyste je rozveselili a k tomu přikládáte Váš obrázek, na který se mohou podívat vždy, když jim bude smutno.
Pamatujte, že dopis i obrázek by měl být vhodný jak pro starou babičku, tak i pro starého dědečka.
Napište jim také svou adresu, případně přiložte poštovní známku B s tím, že budete rádi, když vám taková babička či dědeček odpoví.
Obrázek i s Vaším dopisem a poštovní známkou, prosím, zalepte do obálky a Vaší rodiče vám pomohou s jeho doručením do našich rukou.
My se postaráme o předání do patřičných rukou.
Pokud budete chtít, vytvořte více těchto veselých dopisů s obrázky.
Pojďte s námi pomáhat, ukažte, že jste opravdovými hasiči a umíte spolu s námi dospěláky vzít za stejný provaz.

Předem Vám moc děkujeme, prosím, přepošlete naší výzvu všem, kdo nám mohou pomoci.